UŽIJTE SI POBYT V LÉTĚ I V ZIMĚ

Aktivity České Budějovice a okolí

KAM SE VYDAT NA VÝLET

Možnosti turistiky v okolí penzionu

Ubytování v našem penzionu přináší rozmanité možnosti aktivit a výletů do malebné krajiny plné rybníků, lesů a strání.

Naše apartmány si díky turistickým možnostem oblíbíte. Navštivte historické pamětihodnosti Českých Budějovic. Z penzionu se snadno dostanete na náměstí Přemysla Otakara II., k Samsonově kašně, nebo můžete podniknout výlet do oblíbeného zámku Hluboká n. Vltavou nebo do Českého Krumlova. Více tipů na turistické výlet se můžete dozvědět například na webu turistický atlas.

Penzion leží na okraji oblasti proslulých jihočeských rybníků, za několik minut dojdete na hráze Vrbenských rybníků (rozsáhlá přírodní rezervace a ptačí oblast). Velmi oblíbené jsou i podzimní výlovy blízkých rybníků Bezdrev nebo Dehtář.

To vše a ještě více skýtá ubytování v našem rodinném penzionu.

PROJEĎTE OKOLÍ NA KOLE

Cyklistika v okolí Českých Budějovic

Město České Budějovice je pro cyklistiku velmi příznivé – cyklistika je tu velmi přirozeným způsobem dopravy.

Přímo od penzionu vede cyklostezka do Českých Budějovic, můžete si udělat příjemný cyklovýlet podél řeky Vltavy do Českého Vrbného nebo až do Hluboké nad Vltavou. Parkování kol je zajištěno v uzamykatelné kolárně s možností nabíjení elektrokol.

Také fanoušci přírody si zde přijdou na své, v okolí se nachází rozlehlé lesy a vodní plochy, které si rozhodně nebudete chtít nechat ujít.

PUTOVÁNÍ ZA ZÁHADOU

Prozkoumejte tajemný les Bor

O tajemném lese Bor vědí všichni záhadologové!

Les Bor zvaný též Branišovský les, provází tajemná minulost, vypráví se o něm podivné příběhy zavánějící něčím děsivým a nepříjemným. Lidé, kteří se sem vydají, slýchají za zády zvláštní zvuky a kroky, anebo je po lese provází temný přízrak či rudě planoucí oči. Pokud vás tato záhada zajímá více dopodrobna, můžete si o tajemném lese Bor přečíst zde.

Naštěstí místa, kde údajně straší, jsou od nás nejméně 1 km daleko. V našem Boru je naopak krásně. Jsou zde zpevněné cesty, ideální jak k pomalým procházkám a odpočinku, tak ke sportování, lavičky i odpočinková místa se stolem, lákající ke svačině nebo rovnou na piknik.